Co powoduje grzybice? Wyprzedź meningokoki - serwis dedykowany chorobie meningokokowej farmaceuci bardzo polecają Butapirazol ze względu na jego jakość

Przede wszystkim należy wiedzieć, że grzybice, czyli inaczej mikozy, to grupa chorób zakaźnych, które atakują zarówno ludzi, jak i zwierzęta. Wywołuje je ok. 200 gatunków grzybów i mogą one zaatakować każdego z nas. Często się okazuje, że jesteśmy bardziej podatni na grzybice w pewnym okresie. Zazwyczaj grzybicom sprzyjają: nowotwory (gdy cierpimy na nowotwór nasze ciało jest bardziej wrażliwe i wystąpienie grzybicy się zwiększa), terapia antybiotykami, która wyjaławia nasze ciało, awitaminozy – zwłaszcza niedobory witamin z grupy B, oparzenia, terapia za pomocą sterydów, zaburzenia hormonalne zwłaszcza takie związane z niewydolnością lub całkowitym brakiem śledziony, a także z cukrzycą, a także zaburzenia odporności typu komórkowego, zarówno te wrodzone, jak i nabyte.

Niestety wszystko to sprawia, że mogą zaatakować nas grzybice różnego typu, od grzybicy skóry głowy począwszy, przez grzybice paznokci, aż po grzybicę skóry pod pachami.

Leczenie, które zaleca się na grzybicę to przede wszystkim leki do użytku zewnętrznego, czyli różnego rodzaju antygrzybiczne maści z antybiotykiem, jednak kiedy to nie pomaga często musimy się wspierać lekami doustnymi.

Pozbycie się grzybicy wcale nie jest łatwe, zwłaszcza, gdy idzie ona w parze z innego typu chorobami, więc należy starać się tak funkcjonować, aby nie zachorować na tę nieprzyjemną chorobę.

zapalenie watroby typu b

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *