content top

Dobrze przygotowani do lata.

Dobrze przygotowani do lata.

Każdy z nas przed wyjazdem na wakacje chciałby czytać tylko przewodniki turystyczne i książki kucharskie z danego regionu, aby wiedzieć co zwiedzić i co zjeść. Nikt nie ma ochoty przed wyjazdem czytać o nieprzyjemnych rzeczach, zagrożeniach i chorobach. Niestety trzeba pamiętać, że na urlopie czekają na nas także różnego rodzaju pułapki, którymi między innymi są grzybice.

Te choroby, wywoływane przez mikroskopijne, a jednak bardzo niebezpieczne grzyby są czymś uciążliwym, bowiem ich wyleczenie wiąże się z długotrwałą kuracją, a nie zawsze udaje się do końca. Dlatego przede wszystkim dbajmy o higienę osobistą. To podstawowa metoda na zapobieganie takim chorobom jak grzybice. Kiedy nosimy tylko swoje buty, tylko swoje skarpetki i inne ubrania. Kiedy używamy własnego ręcznika i dokładnie się myjemy, zwiększamy prawdopodobieństwo, że nie zaatakują nas grzybice.

Dbajmy więc o siebie zawsze, ale na urlopie, gdzie możemy mieć styczność z obcymi drobnoustrojami, bakteriami i grzybami dbajmy szczególnie.

Czytaj dalej

Dbajmy o higienę

Dbajmy o higienę

To może banalne, ale dbanie o higienę jest bardzo istotne, bowiem ma to związek nie tylko z kwestiami estetycznymi, ale i zdrowotnymi. Okazuje się, że takie choroby, jak różnego rodzaju grzybice są czymś, co może się pojawić, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad higieny osobistej. Niestety te małe grzyby, których jest bardzo wiele, i które to wywołują grzybice lubią skórne zakamarki, lubią zagnieżdżać się tam, gdzie jest ciepło, przyjemnie i niestety brudno. Dlatego grzybice mogą pojawiać się pod paznokciami, w załamaniach skórnych np. w pachwinach lub pod pachami, a także u kobiet w miejscach intymnych.

Dlatego, aby uniknąć grzybic musimy zwracać uwagę na wiele kwestii związanych z higieną osobistą. Myć dokładnie te wszystkie miejsca, dbać o to, żeby były czyste. Dbać o higienę ubrań, bowiem grzybice mogą przenosić się także poprzez ubrania. Używać zawsze swojego ręcznika, kiedy wycieramy te i wszystkie inne miejsca. To zachowania, które powinny nam wejść w nawyk. Powinniśmy tego zawsze pilnować, bo tylko tym sposobem możemy się uchronić przed grzybicami.

Oczywiście czasem się to nie udaje, bowiem grzybice także pojawiają się gdy jesteśmy wyjałowieni po długoterminowej kuracji antybiotykami czy sterydami, albo gdy cierpimy na zaburzenia hormonalne, lub brakuje nam witamin z grupy B. Jednakże to nic nie zmienia, nadal musimy pamiętać o higienie osobistej.

Czytaj dalej

Nie dajmy się grzybicy

Nie dajmy się grzybicy Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym jest bardzo smaczny w porównaniu do innych tego typu produktów

Grzybice to nie jest nic przyjemnego. Niestety sporo ludzi na nie choruje i nie tylko czują się źle, ale i niektóre fragmenty ich ciał wyglądają naprawdę nieestetycznie. Każdy, kto widział zainfekowane grzybicą paznokcie, wie o czym mowa.

A przecież, jak będziemy o siebie dbać, to grzybice mogą nas omijać. Wystarczy zwrócić uwagę na higienę osobistą. To jest bowiem coś, o co możemy zadbać i coś co sprawi, że

Czytaj dalej

Grzybicy powiedz stop!

Grzybicy powiedz stop!

Lato to ten moment, kiedy szczególnie narażeni jesteśmy na grzybice różnego typu. Dlaczego tak jest? Otóż o wiele częściej chodzimy boso, przebywamy w różnych kurortach, akwenach wodnych i miejscach, gdzie stykamy się z zarazkami innych ludzi.

A grzybice to choroby zakaźne, przenoszone przez ludzi, a także zwierzęta, więc możemy je niestety często złapać. Rodzajów grzybic jest wiele, ale ta najpopularniejsza to

Czytaj dalej

Jak zapobiegać grzybicom?

Jak zapobiegać grzybicom?

Niestety grzybica to nadal problem. Niezależnie od tego, jak bardzo nasz świat gna do przodu, to i tak niektóre choroby nadal się pojawiają i nie da się ich zupełnie wyeliminować. Jednymi z nich są grzybice.

Wywołuje je kilkaset rodzajów grzybów i są one chorobami zakaźnymi, do tego bardzo poważnymi, które mogą wystąpić zarówno u ludzi, jak i zwierząt. Niestety występują one

Czytaj dalej

Niebezpieczne choroby zakaźne – grzybica stóp

Niebezpieczne choroby zakaźne – grzybica stóp

Jeśli chodzi o niebezpieczne choroby zakaźne, to z pewnością może się do nich zaliczyć grzybica stóp. Inaczej zwane są one mikozami, a nazwa ta pochodzi od łacińskiego określenia grzybów. Niestety, grzybice są bardzo niebezpieczne i są to wysoce zaraźliwe choroby zarówno ludzi, jak i zwierząt. Okazuje się, że wywołuje je ok. 200 gatunków z 250 tys. opisanych grzybów.

Czytaj dalej
content top