Niebezpieczne choroby zakaźne – grzybica stóp apteki prowadzą wyprzedaż produktu Isotrex będącego produktem naszej firmy Aquafresh In Between Clean

Jeśli chodzi o niebezpieczne choroby zakaźne, to z pewnością może się do nich zaliczyć grzybica stóp. Inaczej zwane są one mikozami, a nazwa ta pochodzi od łacińskiego określenia grzybów. Niestety, grzybice są bardzo niebezpieczne i są to wysoce zaraźliwe choroby zarówno ludzi, jak i zwierząt. Okazuje się, że wywołuje je ok. 200 gatunków z 250 tys. opisanych grzybów.

Jest bardzo wiele rodzajów grzybic, ale te z pewnością najbardziej znane to grzybice skóry. Gdzie występują grzybice skóry? Na jakich fragmentach skóry można je mieć?

Otóż bardzo popularne są grzybice skóry głowy, a dodatkowo grzybice brody, jest to równie nieprzyjemne, co nieestetyczne. Bardzo częsty rodzaj grzybic to grzybice paznokci. To grzybice, które ma bardzo wielu ludzi. Można się takimi typami grzybicy zarazić, kiedy chodzimy w starych butach albo w czyichś butach. Nie warto więc kupować obuwia w sklepach z używaną odzieżą. Lepiej zainwestować i kupić buty nowe, abyśmy mieli pewność, że nie grozi nam grzybica stóp.

Grzybica stóp to nie to samo, co grzybica paznokci, a tę możemy złapać także w miejscach publicznych takich, jak pokoje hotelowe czy baseny. Dlatego podstawową zasadą, gdy będziemy w takim miejscu, jest branie własnych kapci, dzięki czemu obronimy się przed grzybicą stóp. Nie warto ryzykować, lepiej chronić się przed tą powszechną chorobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *