Grzybicy powiedz stop! Dermovate ulotka

Lato to ten moment, kiedy szczególnie narażeni jesteśmy na grzybice różnego typu. Dlaczego tak jest? Otóż o wiele częściej chodzimy boso, przebywamy w różnych kurortach, akwenach wodnych i miejscach, gdzie stykamy się z zarazkami innych ludzi.

A grzybice to choroby zakaźne, przenoszone przez ludzi, a także zwierzęta, więc możemy je niestety często złapać. Rodzajów grzybic jest wiele, ale ta najpopularniejsza to grzybica skóry, która może wystąpić zarówno na głowie, na nogach, jak i w pachwinach.

Czy możemy jakoś zadbać o to, aby grzybice nie były naszym zmartwieniem? Oczywiście, że tak, i wbrew pozorom nie jest to aż tak skomplikowane.

Przede wszystkim musimy pamiętać o podstawowej kwestii, jaką jest higiena osobista. Kiedy dbamy o nią i kiedy jest ona tak naprawdę naszym stylem życia, z pewnością zmniejszamy ryzyko zarażenia się grzybic. Warto dbać o to, aby na basenie zawsze mieć swoje własne klapki, a także po wzięciu prysznica dokładnie wytrzeć skórę między palcami, bowiem takie zakamarki to idealne środowisko do rozwoju grzybicy. Ważnym elementem codziennej higieny osobistej jest także używanie własnego ręcznika. Lepiej mieć swój ręcznik, dobrze oznaczony, i nie korzystać z cudzych.

To podstawowe rzeczy, które pomogą nam uniknąć grzybicy. Warto więc o nich pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *